Hizmet Sözlesmesi

Hizmet Sözleşmesi


Müşteri: TRHOMEDA üzerinden hizmet alan kişi/kuruluş internet adreslerinde faaliyet gösteren internet sitesinin kullanımı ve bu site üzerinden satın alınacak hizmetleri Yan Tarafda belirtilen madde ve koşullar ile imza altına alınmış sayılacaktır.

Taraflar iş bu sözleşmede yazılı bilgilerin doğruluğunu beyan, kabul ve taahhüt ederler.


Servis Sağlayıcının sunucularında sunumu yapılan hiçbir yazılı, sesli veya görsel içerik, materyal Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarına aykırı olamaz. Aksi takdirde doğan ve doğacak olan tüm maddi ve manevi sorumluluklar Müşteri'ye aittir. Servis Sağlayıcı yükümlü değildir.
Servis Sağlayıcı, Müşteri'nin servisleri kullanımından veya hatalı kullanımından, sayfa içeriklerinden, lisansız yazılım/script (lisanslı hazır site portalları), elektronik posta (e-mail) ile alınan veya gönderilen bilgi, resim, yazı vs. den, Hack, Crack, Warez, Adult ve MP3 içeriğinden doğan ve doğacak olan maddi veya manevi zararlardan dolayı Servis Sağlayıcı taraf olarak gösterilemez, sorumlu tutulamaz Sorumluluk, Müşteri'ye aittir. Servis Sağlayıcı anlaşmayı fesih etme hakkını saklı tutar.
Servis Sağlayıcı, Müşteri'nin her türlü verisini düzenli bir şekilde korumak ve yedeklemek için elinden geleni yapar, buna rağmen Servis Sağlayıcıda bulunan verilerde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir beklenmeyen teknik aksaklıklara karşı, müşterilerin mağdur olmamak ve veri kaybına maruz kalmamak için tedbir olarak hesabındaki kendi verilerini ayrıca yedeklemeleri tavsiye edilir.
Müşteri, telif hakları yasasına uymak zorundadır. Telif hakkı başkasına ait yazı, metin, resim, yazılım, dijital ses kaydı (MP3 ve diğer dijital ses formatları), lisanslı script vs. dokümanların izinsiz kopyalanması ve bunların müşteri sayfalarında yayınlanması ve bulundurulmasından dolayı çıkacak anlaşmazlıklarda, Servis Sağlayıcı taraf olarak gösterilemez, maddi veya manevi olarak sorumlu tutulamaz. Bu gibi durumlarda, üçüncü şahıslara taraf Müşteri'dir ve doğacak olan bütün maddi veya manevi zararları karşılamayı Müşteri kabul eder. Bu gibi durumlarda servis sağlayıcı yazılım lisans sahiplerinin lisans bedeli ödenmemiş yazılımın kaldırma başvurularını yerini getirir hosting barındırma hizmeti müşterinin devam eder ücret iadesi yapılmaz. Servis Sağlayıcı anlaşmayı fesih etme hakkını saklı tutar.
Müşteri verilerinde, hiçbir şekilde, pornografi, erotizm, vahşet, ahlaki ve kanuni değerlere aykırı, yazılı veya görsel içerik, telif hakları alınmış ve ücretsiz dağıtımına izin verilmemiş her türlü materyal, korsan yazılımlar bulundurmayacağını kabul eder. Bulundurduğu taktirde Servis Sağlayıcı sorumlu tutulamaz, sorumluluk Müşteri'ye aittir. Servis Sağlayıcı, bu maddenin ihlali durumunda anlaşmayı fesih etme hakkına sahiptir.
Internet, bir medya ortamı olduğundan, Müşteri, verilerinde gizli veya kişisel unsurlar olmamasına dikkat etmelidir. Alan Adı , Hosting , Sunucular , Metin2 Alanındaki Hizmetler , veya ASPX,PHP,JAVA Verilen hizmetler 5 Gün içersinde teslim edilir. Aksi taktirde doğabilecek sorunlardan, Geri ödeme veya Servis Sağlayıcı yükümlü değildir.
Servis Sağlayıcı, yapılan sözleşmede belirtilen işlemleri zamanında yapmakla yükümlüdür.
Müşteri kesinlikle Servis Sağlayıcı'nın sistemlerini diğer internet kullanıcılarını zor durumda bırakmak, sistemlerine zarar vermek, sistemlerinin işleyişini engellemek, bu sistemlerden veri çalmak veya bu sistemleri herhangi bir şekilde yanıltmak için kullanamaz. Müşteri hiçbir şekilde Servis Sağlayıcı'nın sistemlerinin güvenliğini tehdit edecek girişimlerde ve uygulamalarda bulunamaz. Örnek olarak (fakat bunlarla sınırlı değildir): Sisteme yada sistemin herhangi bir bölümüne yetki dışı izinsiz giriş, kullanım, güvenlik taramaları, sistem kaynakları ve trafiğini ölçme ve test işlemleri, e-mail bombardımanı, DoS (Denial Of Service) saldırıları ve sistemi aşırı yükleme girişiminde bulunan saldırılarda bulunmak yasaktır. Servis Sağlayıcı bu maddenin ihlali durumunda anlaşmayı fesih etme hakkına sahiptir.
Servis Sağlayıcı, hizmetlerinin fiyatlarını ve tarifelerin üzerinde ileriye dönük olarak değişiklik yapma hakkını hakkını saklı tutar. Müşteri iş bu değişiklikler konusunda şimdiden oluşabilecek değişiklikleri kabul, beyan ve taahhüt eder.
Müşteri istediği zaman sözleşmeyi fesih edebilir, fakat ödenmiş ücretlerin iadesi yapılmaz. (Web sitesi yayınlama hizmetlerinde hizmetin açılış tarihinden itibaren ilk 1 günü kapsayan süre içerisinde, müşterinin sözleşmeyi fesih etmesi durumunda, hizmetin ücretinin Servis Sağlayıcı tarafından iade edileceği garanti edilmektedir. Alan adı kayıt hizmetlerinde iade mümkün değildir.) Bu iade bir herhangi bir neden olmaksızın ise kullanılan hizmetin miktarı düşülür.
İşbu sözleşme 11 Madde'den ibarettir ve kayıt tarihinde başlar, fesih edilinceye kadar geçerlidir. Müşteri, online kayıt veya herhangi bir yolla Servis Sağlayıcı hizmetlerinden yararlandığında bu sözleşme maddelerini kabul etmiş sayılır.